073-390-0090    
 בקשות לפשיטת רגל   עורך דין לפשיטות רגל   הפטר בפשיטת רגל   משרדי עו"ד לפשיטות רגל    עורך דין הוצל"פ   טיפול בחובות    בקשה להפטר   עמותה לקידום מוסר התשלומים בישראל  
 
ייצוג חייבים והליכי פשר
גביה והוצל"פ
צוואות וירושות
מקרקעין
מסחרי וליטיגציה
משכונות וכינוסי נכסים
הליכי גישור
בין לקוחותינו
 
ש. גרוס
חברת עורכי דין
072-33-80-900
רח' המלאכה 14 בית טופר,
אזוה"ת רמת פולג
נתניה 42505

לייעוץ ללא התחייבות
מלאו טופס זה ואנו
ניצור קשר בהקדם:
 

סגירת תיקים בהוצאה לפועל

 
 
מדי שנה נאלצים אלפי אנשים להתמודד עם הכרזה של פשיטת רגל. מדובר באנשים פרטיים שמצבם הכלכלי התדרדר ועל כן הם נאלצים להתמודד עם סיטואציה בעייתית זו. הכרזת פשיטת רגל לאדם פרטי טומנת בחובה לא מעט מגבלות, אך כפי שנוכל לראות מיד, מדובר גם באלמנט מאוד חשוב מבחינה חברתית שנועד להקל על אנשים במצב זה.

פשיטת רגל לאדם פרטי נובעת מסיטואציה לפיה, בן אדם לא מסוגל לעמוד בתשלום החובות שלו ועל כן הוא מבקש הגנה מפני תביעות. הרעיון הוא, שכל אדם אשר חייב כספים ואין לו אפשרות לשלם אותם, לא יצטרך להתמודד עם תביעות אינסופיות לתשלום החובות. לכן הוא מבקש שיכריזו עליו כפושט רגל ובמידה והוא אכן מתגלה שהוא לא יכול לעמוד בתשלום החובות, אין לו הכנסה מספיקה, נכסים או חסכונות, הרי שהוא מגיע להסדר חובות עם הנושים, כך שהם מוותרים על חלק משמעותי מהחוב שלו כלפיהם ומנגד, הוא מוגבל מבחינה כלכלית, בין היתר, בחשבון הבנק שלו, היכולת שלו להוציא כסף ולבצע פעולות כלכליות מסוימות שכל אדם רגיל יכול לעשות.

סוף התהליך של פשיטת רגל לאדם פרטי, מתבצע כשמגיעים לסגירת תיקים בהוצאה לפועל. בשלב זה, בעל החוב החזיר את כל מה שהוא מתבקש ועל כן ניתן לסגור את התיקים שנפתחו נגדו, והוא יכול לחזור לפעילות כלכלית רגילה. יש לציין שסגירת תיקים בהוצאה לפועל מתבצעת לא רק במקרים של פשיטת רגל אלא גם במצבים בהם אדם לא עמד בתשלום חוב מסוים, מסיבה כלשהי ונפתח נגדו תיק, כל עוד הוא לא שילם את החוב, התיק עומד בעיניו, ויכול להגביל אותו מבחינה כלכלית. כשהוא מסדיר את תשלום החוב, אז ניתן להגיש בקשה לסגירת התיק.

יש להדגיש עוד, שאדם פרטי אשר נושא בחובות, יכול לדרוש הפטר מחובות, במקרה והוא לא יכול לעמוד בהחזרים שלהם כפי שנקבע על ידי הוצאה לפועל, זאת למרות ההסדר, הרי שמצבו הכלכלי לא מאפשר זאת. הרעיון של הפור מחובות הוא לאפשר לבעל החוב להתחיל דף חדש מבחינה כלכלית.

לסיום, אם אתם רוצים לדעת אודות פשיטת רגל לאדם פרטי או הפטר מחובות, אתם מוזמנים לפנות אלי, עו"ד שי גרוס ואני אשמח לעמוד לרשותכם. אני אשמח לעזור לכם בכל נושא ולייצג אתכם אל מול רשות ההוצאה לפועל וכן מול גורמים אחרים על פי הצורך. 
מוזמנים לקרוא בנוסף:
סגירת תיק בהוצאה לפועל
 
שאלות ותשובות »      מהי פשיטת רגל?       מי יכול לבקש פשיטת רגל?       האם פושט רגל יכול לצאת מהארץ לחו"ל ?       האם נכון שכל ההליכים בהוצאה לפועל ובבימ"ש מעוכבים כנגד פושט רגל ?       כמה זמן נמשך הליך פשיטת רגל ?       האם ניתן להגיע להסדר במסגרת הליך פשיטת רגל ?       מהו צו הפטר ?       שאלות ותשובות נוספות...       האם בתהליך פשיטת רגל ניתן לנהל חשבון בנק בסיסי בלי מסגרות,כ.אשראי וצ'יקים?   
 
   **ביום 15.10.15 נכנס לתוקפו תיקון סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז 1967 (תיקון 46)**       **תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל**       **סגירת תיק הוצאה לפועל בשל שיהוי בהליכים**       החלטה בעניין מינוי נאמן בתיק איחוד בהוצאה לפועל       « חידושי פסיקה וחקיקה
 
ש. גרוס חברת עורכי דין  |  S.Gross Law FIirm   |  lawoffices@gross-law.co.il  |  073-390-0090
 
 
קידום אורגני | קידום אתרים