073-390-0090    
 בקשות לפשיטת רגל   עורך דין לפשיטות רגל   הפטר בפשיטת רגל   משרדי עו"ד לפשיטות רגל    עורך דין הוצל"פ   טיפול בחובות    בקשה להפטר   עמותה לקידום מוסר התשלומים בישראל  
 
ייצוג חייבים והליכי פשר
גביה והוצל"פ
צוואות וירושות
מקרקעין
מסחרי וליטיגציה
משכונות וכינוסי נכסים
הליכי גישור
בין לקוחותינו
 
ש. גרוס
חברת עורכי דין
072-33-80-900
רח' המלאכה 14 בית טופר,
אזוה"ת רמת פולג
נתניה 42505

לייעוץ ללא התחייבות
מלאו טופס זה ואנו
ניצור קשר בהקדם:
 

חידושי פסיקה

 
  **ביום 15.10.15 נכנס לתוקפו תיקון סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז 1967 (תיקון 46)**
 
ביום 15.10.15 נכנס לתוקפו תיקון סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז 1967 (תיקון 46):
התיקון יאפשר להגיש תביעה לסכום קצוב בהוצל"פ עד לסך 75 אלף שקלים במקום 50 אלף שקלים, שהיה עד כה. 
 
  **תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל**
 
ביום 06.09.15 נכנס לתוקפו תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל, תשכ"ז- 1967 (מתן הפטר לחייב מוגבל באמצעים):
במסגרתו חייבים אשר הוכרזו כ"חייבים מוגבלים באמצעים" במערכת ההוצאה לפועל, ועומדים בתנאי הסף, זכאים להגיש בקשה להפטר חובות. 
 
  **סגירת תיק הוצאה לפועל בשל שיהוי בהליכים**
 
בהחלטה של כבוד רשם ההוצל"פ אבני אסף מיום 17.11.16 נסגר תיק הוצל"פ עקב שיהוי רב שנים בנקיטת הליכים מצד הזוכה. נקבע כי אכן, הכלל הוא כי  נטל ההוכחה בטענת פרעתי מוטל על כתפי החייב ואולם, שיהוי בנקיטת הליכים מצד הזוכה, יביא להיפוך הנטל ועל הזוכה יהיה להוכיח שהחוב לא נפרע, להראות כי לא וויתר על חובו וליתן הסבר ראוי לשיהוי בנקיטת ההליכים. 
 
ההחלטה סוקרת את הפסיקה בה נקבעו שני תנאים עיקריים הנבחנים בעת שמועלית שאלת השיהוי בנקיטת הליכי הוצל"פ: 
 
הראשון, האם השיהוי מבטא ויתור על הזכות מצד הזוכה. 
השני, האם הורע מצבו של החייב עקב השיהוי. 
תנאי חלופי נוסף שהוזכר פסיקה הינו האם נגרם השיהוי עקב חוסר תום-לבו של הזוכה. 
 
במקרה זה, לא ננקטו ע"י הזוכה הליכים מעל 17 שנים. החייבת הוכיחה כי שילמה את סכום החוב לבא כוחה, במסגרת הסדר פשרה, אולם לא הייתה בידה הוכחה כי סכום החוב ששולם במסגרת הסדר הפשרה, הועבר ע"י בא כוחה לב"כ הצד כנגד. בהחלטתו, העדיף הרשם את גרסת החייבת וקבע כי הזוכה השתהה שיהוי ניכר בגביית החוב ומשכך, וויתר על גבייתו. עוד נקבע כי לחייבת נגרם נזק ראייתי עקב חלוף הזמן הרב וכן כי השיהוי הרב מצד הזוכה עולה לכדי חוסר תום לב בהמשך ניהול הליכי ההוצל"פ.

להלן ההחלטה


 
  החלטה בעניין מינוי נאמן בתיק איחוד בהוצאה לפועל
 
בהחלטה של כבוד רשם ההוצל"פ עוזי מאיר מיום 24.1.17  מונה ממונה בתיק איחוד של חייבת שהוסמך לבחון את מצבה הכלכלי העדכני ולשקול הגשת התנגדות לבקשה לצו ירושה שהוגשה ביחס לעיזבון אמה של החייבת, בנסיבות שבהן החייבת הסתלקה מהירושה.
 
בתיק זה, הגישה החייבת בקשת הפטר מחובות במסגרת תיק איחוד בהוצל"פ וזאת, על פי תיקון 47 לחוק ההוצל"פ. לאור הבקשה, נדרשה החייבת למסור פרטים בתצהיר, בין הייתר ביחס להוריה, וככל שמי מהם הלך לעולמו, ביחס לנכסים שהותירו ביום מותם.החייבת הצהירה כי אמא נפטרה ביום 11.9.16 והותירה אחריה דירת מגורים וכי ביום 21.11.16 הסתלקה היא מעיזבון אמה לטובת אחיה. בהחלטת כבוד רשם ההוצל"פ עוזי מאיר נקבע כי הסתלקות החייבת מעיזבון אמה נעשתה בזמן היותה של החייבת מוגבלת באמצעים, מבלי ליידע את רשם ההוצל"פ ומבלי לקבל את אישורו ויתרה מזו, לאחר שהגישה את בקשתה להפטר מחובות ולאחר החלטה קודמת לפיה נדרשה למסור פרטים על עזבון הוריה המנוחים. נקבע כי התנהלות זו של החייבת אינה עולה בקנה אחד עם חובת תום הלב הנדרשת מחייב בהליך הפטר על פי חוק ההוצל"פ, אשר אימץ את הדין הנוהג בהליך פשיטת רגל והחיל את סעיף 63(ב)(1) לפקודת פשיטת הרגל על הליך זה מכוח סעיף 69י4(א)(1) לחוק. משכך, נקבע כי התקיים הסייג למתן צו הפטר ואין לדון בבקשת החייבת להפטר. מעבר לכך, לאור התנהלות החייבת, הורה כבוד הרשם על מינוי ממונה על תיק האיחוד כאמור בסעיף 74יד לחוק, אשר מסמיך את רשם ההוצל"פ למנות מיוזמתו  ממונה על תיק האיחוד, אשר יהיה רשאי לנקוט בכל ההליכים העומדים לרשותו של זוכה בתיק הוצל"פ. בין היתר, הורה רשם ההוצל"פ לממונה לבדוק את ההליכים בבקשה לצו ירושה וככל הנדרש, להגיש התנגדות לבקשה לצו ירושה. כן הורה כבוד רשם ההוצל"פ לממונה, לבחון את מצבה הכלכלי של החייבת, נכסיה, הוצאותיה והכנסותיה.

להלן ההחלטה

 
 
 
 
שאלות ותשובות »      מהי פשיטת רגל?       מי יכול לבקש פשיטת רגל?       האם פושט רגל יכול לצאת מהארץ לחו"ל ?       האם נכון שכל ההליכים בהוצאה לפועל ובבימ"ש מעוכבים כנגד פושט רגל ?       כמה זמן נמשך הליך פשיטת רגל ?       האם ניתן להגיע להסדר במסגרת הליך פשיטת רגל ?       מהו צו הפטר ?       שאלות ותשובות נוספות...       האם בתהליך פשיטת רגל ניתן לנהל חשבון בנק בסיסי בלי מסגרות,כ.אשראי וצ'יקים?   
 
   **ביום 15.10.15 נכנס לתוקפו תיקון סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז 1967 (תיקון 46)**       **תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל**       **סגירת תיק הוצאה לפועל בשל שיהוי בהליכים**       החלטה בעניין מינוי נאמן בתיק איחוד בהוצאה לפועל       « חידושי פסיקה וחקיקה
 
ש. גרוס חברת עורכי דין  |  S.Gross Law FIirm   |  lawoffices@gross-law.co.il  |  073-390-0090
 
 
קידום אורגני | קידום אתרים