073-390-0090    
 בקשות לפשיטת רגל   עורך דין לפשיטות רגל   הפטר בפשיטת רגל   משרדי עו"ד לפשיטות רגל    עורך דין הוצל"פ   טיפול בחובות    בקשה להפטר   עמותה לקידום מוסר התשלומים בישראל  
 
ייצוג חייבים והליכי פשר
גביה והוצל"פ
צוואות וירושות
מקרקעין
מסחרי וליטיגציה
משכונות וכינוסי נכסים
הליכי גישור
בין לקוחותינו
 
ש. גרוס
חברת עורכי דין
072-33-80-900
רח' המלאכה 14 בית טופר,
אזוה"ת רמת פולג
נתניה 42505

לייעוץ ללא התחייבות
מלאו טופס זה ואנו
ניצור קשר בהקדם:
 

ביטול הליכי הוצל"פ

 
 
תוהים אם ביטול הליכי הוצל"פ הוא אכן אפשרי? אם נפתח לכם תיק בהוצאה לפועל חשוב שתדעו שישנה אפשרות של ביטול הליכי הוצל"פ, הליך שנעשה בעזרתו של עוד הוצאה לפועל המתמחה בתחום ומייצג את החייב אל מול כל הגופים הרלוונטיים. טיפול בהוצאה לפועל בעזרתו של עורך הדין נעשה תוך התייחסות לכל הסוגיות המשפטיות הקשורות לכך ותוך התייחסות לכל ההליכים הלוקחים בכך חלק. ביטול ההליך עצמו אפשרי הודות למספר סעיפים, כפי שקובע החוק להוצאה לפועל.

כיצד זה אפשרי
ביטול הליכי הוצל"פ בעזרתו של עוד הוצאה לפועל אפשרי, כאמור, תודות לסעיפים המוזכרים בחוק. על פי סעיף 16 א', ניתן לפעול למען ביטולו או השהייתו של ההליך, המתנהל אל מול החייב, הנדרש הוא עצמו, בסיועו של עורך הדין, לפנות כדי לבטל או להשהות זאת. ניתן לבטל הליכי הוצאה לפועל, כמו עיקולים למיניהם, צווי מאסר או כל החלטה אחרת שהיא שנקבעה במסגרת ההליך כולו. על פי סעיף 8 ג' יכול הנושה, כלומר הזוכה, לפעול למען ביטול הליכי הוצל"פ ולחזור בו מבקשתו לפתוח בהליכים אלה. בהיותו זה שהחליט על הפנייה אל החייב ועל ההתנהלות מולו במסגרת הליכי ההוצאה לפועל, עומדת לרשותו גם האפשרות לבטל את ההליכים בכל שלב שירצה. אולם, בפועל, הדבר איננו נחשב כנפוץ, ולכן נעשה לרוב מצידו של החייב, הנעזר בשירותיו של עו"ד לצורך טיפול בהוצאה לפועל.

שיקולים בביטול ההליכים
בעת בחינת המקרה על ידי ראש ההוצאה לפועל כדי לבדוק האם אכן אפשרי הליך של ביטול הליכי הוצל"פ, נבחן עניין מאזן הנוחות. מונח זה מתייחס לשני הצדדים, הן לצד החייב והן לצד הזוכה. הוא בודק האם, במידה ואכן יוחלט על ביטוח ההליכים, עשוי הזוכה להיפגע מכך, או שמא במידה ויידחה הביטול, עשוי החייב להיפגע. התייחסות לשני צדדים אלה היא זו המאפשרת לו לקבל את ההחלטה הנכונה כדי שתיטיב עם שני הצדדים, ככל האפשר. בין אם מדובר בהליך הנעשה מצידו של החייב ובין אם נעשה מצידו של הזוכה, סיוע של עורך דין המתמחה בתחום ההוצאה לפועל מגדיל את הסיכוי לביטול ההליכים לטובתם של הצדדים. 
 
 
 
שאלות ותשובות »      מהי פשיטת רגל?       מי יכול לבקש פשיטת רגל?       האם פושט רגל יכול לצאת מהארץ לחו"ל ?       האם נכון שכל ההליכים בהוצאה לפועל ובבימ"ש מעוכבים כנגד פושט רגל ?       כמה זמן נמשך הליך פשיטת רגל ?       האם ניתן להגיע להסדר במסגרת הליך פשיטת רגל ?       מהו צו הפטר ?       שאלות ותשובות נוספות...       האם בתהליך פשיטת רגל ניתן לנהל חשבון בנק בסיסי בלי מסגרות,כ.אשראי וצ'יקים?   
 
   **ביום 15.10.15 נכנס לתוקפו תיקון סעיף 81א1 לחוק ההוצאה לפועל, התשכ"ז 1967 (תיקון 46)**       **תיקון מס' 47 לחוק ההוצאה לפועל**       **סגירת תיק הוצאה לפועל בשל שיהוי בהליכים**       החלטה בעניין מינוי נאמן בתיק איחוד בהוצאה לפועל       « חידושי פסיקה וחקיקה
 
ש. גרוס חברת עורכי דין  |  S.Gross Law FIirm   |  lawoffices@gross-law.co.il  |  073-390-0090
 
 
קידום אורגני | קידום אתרים